• Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez

Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

UKS JEDYNKA SŁUBICE mistrzem województwa!

W niedzielę 4 marca, w przedostatniej kolejce Lubuskiej Ligi Młodziczek, słubickie szczypiornistki podejmowały u siebie SPARTĘ Gubin. W meczu zdeklasowały rywalki wygrywając różnicą 21 bramek - 35:14. Od początku były faworytkami tego spotkania, bo z zawodniczkami z Gubina wygrały wcześniej 36 : 23. Ten mecz był dla słubiczanek bardzo ważny, bo wygrana zapewniała im tytuł mistrza województwa już w siódmej kolejce. Ewentualna porażka skomplikowałby sytuację. Do tytułu mistrzowskiego konieczne byłoby zwycięstwo w ostatniej kolejce z Czarnymi w Żaganiu.

Jak relacjonuje trener Jerzy Grabowski początek meczu w Słubicach był dosyć nerwowy i wyrównany. Słubiczanki wypracowały wiele sytuacji do zdobycia bramki, ale zawodziła skuteczność. Jeszcze w dziesiątej minucie wynik meczu był jedynie 6:5 dla Słubic. Od tego momentu słubiczanki zaczęły zdecydowanie dominować, zarówno w ataku, jak również w obronie. Do przerwy JEDYNKA wypracowała sobie przewagę 10 bramek, a wynik wyniósł już 18:8. Po przerwie nadal trwała dominacja dziewcząt ze Słubic, które stale powiększały przewagę. Mimo, że na 10 minut przed końcem, na boisku grały już tylko zawodniczki rezerwowe ze Słubic, obraz gry nie uległ zmianie. Młodsze zmienniczki bardzo dobrze kontrolowały grę i wykazały dobrą skuteczność w ataku. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 35 : 14.

Wyróżniającą zawodniczką była Natalia Radkiewicz, która bardzo dobrze grała w obronie, wypracowywała sytuacje bramkowe dla skrzydłowej Patrycji Mizerskiej oraz sama zdobyła 7 bramek. Pierwsze bramki w lidze zdobyły jeszcze młodziczki młodsze: Aleksandra Wroniewicz oraz Julia Różańska.

Przed słubickimi szczypiornistkami jeszcze tylko jeden mecz ligowy z wiceliderem - Czarnymi Żagań. Wynik tego spotkania nie będzie miał już znaczenia w walce o tytuł mistrzowski, ponieważ mistrz już jest: UKS JEDYNKA Słubice!!!

- Obecnie rozpoczną się przygotowania do udziału w trzydniowym turnieju eliminacyjnym 1/16 Pucharu Polski. Turniej ten odbędzie się pod koniec kwietnia w Wielkopolsce - informuje trener słubiczanek.  O awans do 1/8 Pucharu Polski jego zawodniczki powalczą w z mistrzem woj. wielkopolskiego, mistrzem woj. zachodniopomorskiego oraz wicemistrzem woj. kujawsko- pomorskiego.

UKS JEDYNKA Słubice: Marta Heppner  (bramkarka), Oliwia Czerniejewska (bramkarka), Ewa Kloc (bramkarka), Hanna Puchalska (bramkarka), Natasza Tańczak  - 6, Natalia Radkiewicz- 7, Paulina Kliszczak  - 5, Patrycja Mizerska  - 9, Julia Sadowska  7, Vanessa Dajnowicz  - 0, Aleksandra Wroniewicz  - 1, Julia Sterenczak – 0,  Iga Rajda - 0, Inga Białkowska -1, Julia Różańska  -1.

Autor: Beata Bielecka | 12 marca 2018